Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Kalite Güvence Uzmanı

OSEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.

İstanbul(Asya)

İş Yerinde

İş Yerinde

4 gün önce güncellendi

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Kalite

Kalite

Başvuru Sayısı

694 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

694 başvuru

Departman

Kalite

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

İş Tanımı;


 • GMP, GLP ve Şirketin Kalite Politikası ile hedefleri doğrultusunda Kalite Yönetim Sisteminin sürekli bakımında görev almak, Kalite Yönetim Sistemi dokümanlarının revizyonları, dağıtımı ve iptalini QDMS sistemi üzerinden gerçekleştirmek.
 • Ürünlerin Kalite Standartlarına uygunluğunu temin etmek için Seri kayıtlarını kontrol ederek ürünlerin satış serbestliğini vermek.
 • QDMS sistemi üzerinden sapma açma, kök neden analizi, değişiklik kontrol formlarını takip etmek ve risk analizi çalışmalarına katılmak.
 • QDMS sistemi üzerinden aksiyonları atamak, düzeltici önleyici faaliyet çalışmaları başlatmak, müşteri şikayetlerini incelemek ve takip ederek süreci sonlandırmak.
 • Şirket Kalite KPI ve PI verilerini takip etmek, raporlamak ve iyileştirme hedefleri doğrultusunda gerekli aksiyonları planlayarak takip etmek.
 • Tüm çalışanlara belirlenmiş periyotlarda cGMP eğitimlerini vermek ve eğitim sisteminde takibini yapmak.
 • Kalite Kontrol bölümünde bulunan cihazların yıllık bakım ve kalifikasyon master planlarının hazırlanması.
 • Yıllık bakım ve kalifikasyon master planı doğrultusunda bakım/kalifikasyon protokollerinin hazırlanması ve protokoller doğrultusunda bakım/kalifikasyon işlemlerinin yapılması.
 • Tamamlanan bakım/kalifikasyon çalışmalarının raporlanması.

 

Genel Nitelikler;


 • Tercihen Üniversitelerin 4 yıllık Kimya, Kimya mühendisliği, Eczacılık ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun.
 • İlaç sektöründe ilgili departmanda, Uzman Yardımcısı pozisyonu için min. 1 yıl, Uzman pozisyonu için ise min. 3-4 yıl tecrübeli.
 • Microsoft Office ve tercihen QDMS programlarına hâkim.
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olması. 
 • Kalite Yönetim Sistemleri, GMP uyum konusunda tecrübeli olması.
 • Kalite Güvencede sapma, değişiklik kontrol, düzeltici önleyici faaliyet süreçlerine hâkim olması.
 • Aksiyon planlarını takip edebilecek yetkinlikte ve takım çalışmasına yatkın olması.
 • Steril ürünler üretimi yapan firmalarda çalışmış olması.

 

Aday Kriterleri

1 - 4 yıl arası
Üniversite(Mezun)
Yapıldı

Kalite Güvence Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kalite Güvence Uzmanı Kalite Güvence Uzmanı Maaşları Kalite Güvence Uzmanı Nasıl Olunur? Kalite Güvence Uzmanı Nedir? Kalite Güvence Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Osel İlaç'ın kısa tarihçesi aşağıdaki gibidir; İşletme ilk olarak; Mirgeneral Mehmet Zekai Bey tarafından İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nde okuyan oğlu Ömer Hikmet Bey için, “Tıbbi Müstahzarlar Laboratuvarı” adıyla, Çengelköy Kuleli Hastane Sokak’ta bulunan 58 numaralı köşkün küçük bir odasında, Türkiye’nin ilk Parenteral Solüsyon Üreticisi olarak, 1917 yılında faaliyetine başlamıştır. Girişimci bir kişiliğe sahip Ömer Hikmet Bey’in oğlu Osman Rasin Güneyman’ın 1949 yılında işi devralmasıyla, laboratuvara dört ayrı ünite daha inşa edilerek zamanın modern ilaç fabrikası haline getirilmiş, Kalsiyum Klorür, Kalsiyum Glyconate, Huil Camphree, Kinin ve diğer tüm galenik ampuller üretilmeye başlanmıştır. 1950 yılında ailenin aldığı bir karar ile laboratuvara Ömer Hikmet Bey’in eşinin adı olan HAVER ismi verilerek işletme “Haver Laboratuvarı” adını almıştır. Uzun yıllar Çengelköy’deki yerinde üretimine devam eden işletme, ürün skalasının da genişlemesiyle yer sıkıntısı yaşamaya başlamış, 1982 yılında Camcı Ailesi tarafından devralınan ve “Haver İlaç San. ve Tic. A.Ş.” adını alan fabrika 22 bin metrekarelik açık alan, 32 bin metrekare kapalı alanı olan Beykoz’daki bugünkü yerine taşınmıştır. Firma 2006 yılından günümüze Osel İlaç unvanı ile üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Servis, Yemekhane.

İlgini Çekebilecek İlanlar

Kalite Güvence Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kalite Güvence Uzmanı Kalite Güvence Uzmanı Maaşları Kalite Güvence Uzmanı Nasıl Olunur? Kalite Güvence Uzmanı Nedir? Kalite Güvence Uzmanı İş İlanları