Hikayemiz

24 yıllık yolculuğumuz boyunca yarattığımız değer ve öncülük ettiğimiz dönüşüm en büyük motivasyonumuz…

1999

İşverenlerin ihtiyaç duyduğu yeteneği, iş arayanların ise hayallerindeki işi bulmasına yardımcı olmak amacıyla bir start-up olarak kurulduk.

2006

Türkiye’deki özgün yatırımcı konumu ile öncü dijital platformları keşfeden, deneyim ve bilgi birikimi ile iş modellerine yenilik katarak markalarını büyütmeye odaklanan iLab bünyesine dahil olduk.

2014

İnsan Kaynakları sektöründe ilk, internet sektöründe tek olan AR-GE merkezimizi kurduk.

2017

Türkiye’nin mavi yaka iş ve çalışan bulma problemine çözüm sunma ve istihdama katkı sağlama misyonuyla İşin Olsun’u hayata geçirdik.

2018

Şirketlerle ilgili maaş, yan haklar, ofis ortamına yönelik bilgilerle birlikte şirkete ilişkin yorumların, mülakat sorularının anonim olarak paylaşılabildiği İşkolig’i ailemize kattık.

2019

İşverenlerin, pozisyonlarını daha hızlı, zahmetsiz ve ihtiyaca uygun sekilde doldurmalarına, işe yerleştirme danışmanlığı hizmeti vererek yardımcı olan “Pratik Aday Servisi” çözümümüz hayata geçti.

2021

Türkiye’nin Teknoloji yeteneği platformu olmayı amaçlayan Techcareer.net’i, bilişim alanındaki yetenek açığına çözüm üretmek amacıyla, bir kurum içi girişim olarak hayata geçirdik. Ayrıca, dijital işveren markası çözümlerimizi yine bir kurum için girişim olan WeBrand çatısı altında işveenlerimiz ile buluşturmaya başladık.

Aynı yıl, teknoloji alanında yayınlanan iş ilanlarına gelen başvurular arasından en nitelikli adayların en az efor ile ve en hızlı şekilde seçilmesine yardımcı olan ön-değerlendirme platformu Coensio’ya yatırım yaptık.

2022

İşe alım ekipler için kolay, hızlı ve kişiselleştirleştirilmiş işe alım deneyimi sunan yeni nesil aday takip sistemi PeopleBox'a yatırım yaptık. Dijital dönüşümle hem çalışanların hem de işverenlerin değişen ihtiyaçlarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümler sunmaya, kendi bünyemizde kurduğumuz ve yatırım yaptığımız girişimlerle hem ekosistemimizi hem de temas noktalarımızı büyütmeye devam edeceğiz.